5 põhjust, miks valida puidust aiakiik

Kui tunned, et täiuslikust aiast on midagi puudu, võib selleks olla just üks korralik aiakiik! Puidust aiakiik, metallist aiakiik või mitme erineva materjali kombineeritud lahendus on ost, mida tasub igal juhul kaaluda. Ning kui aianurk puudu, pole vaja muretseda. Aiakiik sobib ideaalselt ka terrassile ning suuremale rõdule. Aga miks valida teiste seast just puidust aiakiik?

Puidust aiakiik on naturaalne lahendus

Puit on vastupidav, kerge töödelda ning kuna tegu on naturaalse materjaliga, sobib see ideaalselt ka välioludesse. Tõsi, puidust aiakiike vastavalt juhistele hooldama, ent see on vajalik olenemata materjalist. Ja õnneks pole see protsess sugugi nii keeruline ega aeganõudev, kui algul kardetakse. E-poed nagu Hansapost pakuvad ka abi, kui ei tea, kust alustada.

Kvaliteetne puidust aiakiik, mida on regulaarselt ja korrektselt hooldatud, kestab pikki aastaid! Ei ole haruldane, kui sama aiakiik leiab kasutamist mitme põlvkonna poolt. Mõtle, kui palju mälestusi luuakse ning jagatakse, kui sinu lapselapsed saavad kasutada sama aiakiike, millel kiikusid nende vanemad, sinu lapsed!

Kiikumine on äge

Kiikumine on paljude laste üks lemmikumaid ajaviiteid aga mida vanemaks saame, seda vähem me aga kiigume. Mitmed kiiged ei ole isegi mõeldud täiskasvanutele ja nii meie sisemine laps kaotsi lähebki. Aiakiik aga meelitab värsket õhku nautima mitte vaid lapsi, vaid ka täiskasvanuid.

Muidugi ei hakka keegi aiakiigega üle võlli kiikuma, ent rahulik ja tasakaalukas kiikumine ongi just see, mida paljud meist eelistavad. Puidust aiakiik kujuneb kiirelt kohaks, kus nautida sõpradega koosolemist, lugeda põnevat raamatut või ka silm looja lasta.

Tugev konstruktsioon peab pikalt vastu

Üks olulisemaid numbreid, mida vaadata, on aiakiige kandevõime. Madalama kandevõimega kiik võib olla küll odavam, ent paneb range piirangu sellele, kui palju inimesi saavad korraga aiakiike kasutada. Aiakiik lihtsalt peab olema tugeva konstruktsiooniga.

Ja samas, puidust aiakiik ei tähenda nagu peakski kasutama vaid seda ühte materjali. Hea sisustusidee on puidust konstruktsiooni täiustamine muust materjalist istmetega või vähemalt polsterdusega. Need võib osta kas koos kiigega või soetada hiljem näiteks Kaup24 veebipoest. Tuleb küll jälgida seda, et kangast padjad või polsterdus oleks eemaldatav, et see vajadusel varju viia. Liigne niiskus – mõtle vihmale aga ka hommikusele kastele – muudab istumisaluse märjaks ja kahjustab materjali.

Materjal, mis on lõpmatult töödeldav

Puidust aiakiik on hea valik tänu võimalusele anda sellele täpselt enda nägu. Mõtle võimalusele valida puidumuster või -tekstuur, lisada graveeringuid ja mustreid või aiakiik soovi korral kasvõi üle värvida! Pole ime, et puit on materjal, mille populaarsuse kadumist ei ole veel niipea oodata.

Lisavõimalused igale maitsele

Aiakiigele on võimalik soetada juurde erinevaid täiendusi. Näiteks lubab tavalisest sügavam istumisosa lausa pikutada. Või miks mitte lisada juurde lauake, kuhu asetada snäkid ja joogid? Ära saab kasutada ka aiakiige konstruktsiooni – lisa sinna taimeriiulid, et luua džungel või riputa üles kerged kangad, et pakkuda privaatsust ja kaitset putukate eest.

Üks lisa, mida õuekiik kindlasti vajab, on katus. Vahet pole, kas valid kangast lahenduse või lased ehitada puidust katuse. Tänu katusele ei hakka kiigel istudes liiga palav ning pole vaja kiike ilmtingimata varjulisse kohta paigaldada. Lisaks aitab katus kaitsta aiakiige konstruktsiooni! Suurem katus on seejuures parem variant, sest selliselt on maksimaalselt kaitstud nii puidust aiakiik ise kui ka kiige kasutajad.