Ideed terrassi valgustamiseks

Terrassi valgustuse vajalikkus

Kui peale pikka talve vajab terrass taas värskendamist või kavatsete enda rõdule või aeda planeerida täiesti uue terrassi ala, siis terrassimööbliga võrdväärse tähtsusega on loomulikult ka hoolikalt läbi mõeldud ja funktsionaalne terrassi valgustus, kuna see aitab muuta sumedad suveööd ja pimedad sügisõhtud hulga pikemalt nauditavaks. Erinevad terrassi valgustuse ideed, aitavad terrassi nii kujundada ja muuta seda isikupäraseks ning võimaldavad õhtuses valguses põledes tuua esile täiesti uuenäolise terrassi. Nii nagu siseruumides, on ka välisvalgustuse ideedel kaks rolli: atmosfääri kujundamine ja praktiline valgustamise funktsioon.

Söögiala valgustamise olulisus

Terrassi valgustamisel on oluline luua piisavalt valgust, et kõik terrassil viibijad saaksid seal vabalt liikuda ja segamatult istet võtta – ja ka oma toitu ja jooki näha. Kuid liigne valgustus rikub hubase õhkkonna ja ei mõju väga lõõgastavalt. Sobiva terrassi valgustuse lisamine võimaldab pärast õhtusööki terrassil tassi kohvi või teed nautida või jätkata koosviibimist ka öösel, kuna valgustus annab nii terrassile kui ka õuealale õdusa atmosfääri. Söögiala valgustamiseks on võimalik kasutada mitmeid erinevaid ideid – üks eriti hea ja järjest populaarsem lahendus on kasutada söögiala valgustamiseks pea kohale riputatavat valgusketti või mõnda stiilset lühtrit.

Ühtne valgustus terrassile ja aeda

Terrassivalgustuse ideed pakuvad ideaalset võimalust sobitada terrass ülejäänud aia ideede ja atmosfääriga. Paigaldades terrassi servale või piirdele päikesepatarei toel toimiva valgustuse, saab seda läbiva joonena kasutada ka ülejäänud hoovialal, mis võimaldab heita valgust ka ülejäänud aeda, selle asemel, et keskendada seda vaid terrassile. Ühtulustage hooviala ja terrassi valgustust veelgi lisades terrassile led küünlaid ja mõned kohtvalgustid terrassi seinale või lauale, et luua soe ja külalislahke toon.

Toas levinud valguslahendus sobib ka terrassile

Nagu lakke paigaldatavad rippvalgustid ei ei ole ka põrandavalgustid tänapäeval enam mõeldud kasutamiseks ainult maja siseruumides. Stiilse põrandalambi lisamine võib olla stiilne täiendus terrassile, mida võib terrassile tuua vastavalt vajadusele mõneks peoks või kasvõi õhtuseks lugemiseks, ning seda saab soovi korral liigutada ühest terrassi alast teise. Kes soovib võib ka terrassi lambi ise valmistada, kasutades näiteks mõnda posti või ka riidenagi ja paigustada selle külge led tuledega valguskett, mis töötab patareidega ja võimaldab mugavat kasutamist.