Puidust liivakast kaanega toob mängurõõmu igas vanuses lastele

Liivakast on üks lihtsamaid atraktsioone hoovis, mis pakub lastele tundideks tegevust. Liivakastis saavad lapsed ehitada liivalosse, luua sõiduradasid mänguautode jaoks ning valmistada liivakooke. Muuda mängimine aias lõbusaks ja leia hoovi puidust liivakast kaanega, mille saab tugevate vihmasadude korral sulgeda. Leia sobivad puidust liivakastid Kaup24 ja Hansaposti valikust ning soeta kodust lahkumata!

Puidust liivakast mängimiseks

Puidust liivakast võib olla üks võimalus, kuidas saada laps õue mängima. Liivakastid pakuvad avastamisrõõmu erinevas eas lastele, seda juba väikesest east peale. Kui sul on koduaias puidust liivakast, saab sinu väike laps seal arendada erinevaid motoorseid oskuseid nagu kaevamist, valamist, tõstmist ja palju muud. Kõigeks selleks saab ta kasutada kas lihtsalt liiva või seda koos erinevate tarvikutega

Kõige klassikalisem ja vastupidavam valik on puidust liivakast. Nagu selle nimigi ütleb, on tegemist tavaliselt ristkülikukujulise puidust raamiga, mis on täidetud liivaga. Mõni puidust liivakast on koos aluspõhjaga, aga mitte kõik. Sellel võib olla ka kaas, mis on vajalik selleks, et hoida liivakast puhtana. Soovitame igal juhul soetada puidust liivakast kaanega, sest nii vihmased ilmad kui ka langevad lehed mõjutavad liivakasti. Puidust liivakast kaanega ei vaja nii palju puhastamist nagu tavaline liivakast. Nii on sinu lastel alati puhas puidust liivakast, kus põnevaid ehitisi rajada ning uusi mänge mängida. Lubame, et puidust liivakast pakub kogu perele palju rõõmu!

Kas valida puidust liivakast kaanega või ilma?

Puidust liivakast tuleb valida lähtuvalt vabast ruumist hoovist, laste vanusest ja ilmastikust.

Väikestele lastele piisab väikesest liivakastist, suuremad lapsed vajavad juba suuremat liivakasti, et seal erinevaid mänge mängida. Seetõttu on oluline arvestada sellega, milline on sinu laste vanus. Puidust liivakastid võivad olla suuruses kas 120 x 120, 140 x 140 cm ning nendest suuremad kui ka väiksemad. 

Kuna liivakast vajab pidevat hoolt ja puhastamist on puidust liivakast kaanega targem valik, sest selle saab sulgeda pärast mängimist ja avada uuesti siis, kui lapsed soovivad selles mängida. Teiseks soovitame arvestada ka varjuga. Mõned tooted on kohe koos väikese päikesevarjuga, aga kui sinu välja valitud puidust liivakast seda pole, siis paiguta see varjulisse kohta või soeta juurde päikesevari, mida kasutada palavatel päevadel.
Leia sobivas suuruses puidust liivakast kaanega ja ilma Hansapostist või Kaup24-st ja sisusta hoov, kus on lõbus ka lastel. Lisaks liivakastile paiguta sinna ka võrkkiik, väikene täispuhutav lastebassein või majakene, kus sinu lapsed saavad mängida. Mängimine on nende töö, mis arendab paljusid erinevaid oskuseid. Loo lastele head võimalused arenemiseks!