Köögitoolid – puidust ja mitte ainult

Köögitoolid ei ole kõige suurem mööbliese su kodus ning tõenäoliselt mitte ka kõige rohkearvulisem, kuid hästi valitud toolid aitavad kööki hubasemaks muuta ja on samal ajal praktiliseks ning kasulikuks lahenduseks. Hakates otsima sobivaid toole, ei pea muretsema valikute vähesuse pärast.

Materjal

Köögitoolid saab kategoriseerida vastavalt kasutatud materjalile. Puit on esimene materjal, millest hakati toole ehitama ja muidugi pole see kuhugi kadunud. Kuigi puidust toolide kasutamine seab mõningaid piiranguid – sellise tooli kõrgust ei saa enamjaolt reguleerida – sobib see peaaegu kõikidesse kodudesse.

Väga palju on müügil ka plastikust ja akrüülist toole, mis lubavad tooli disainiga kõige rohkem mängida ning vastupidavad, kuid samal ajal võrdlemisi kerged. Metallist tool on moderne lähenemine ning reeglina on sellised toolid ka väga vastupidavad. Muidugi leidub toole, mille ehitamisel on kasutatud erinevaid materjale: näiteks on tooli jalad metallist, aga tooli iste puidust või plastist.

Vormi järgi tehtud plasttoolid ei vaja tihtipeale lisapolsterdust, sest tool on piisavalt mugav. Sama kehtib ka puittoolide kohta – polsterdus ei ole alati vajalik. Kui tooli materjal ei ole istumiseks just kõige mugavam, on muid lahendusi. Kangasmaterjal pakub erinevaid mustri- ja värvi valikuid. Nahast või kunstnahast polsterdust on lihtne puhastada ja see on üks stiilsemaid valikuid, sobides ühtviisi nii moodsasse linnakorterisse kui ka boheemlasliku hõnguga suvilasse.

Tutvu ka inglisekeelsete juhistega toolile polsterduse ise tegemiseks Inmyownstyle.com veebis.

Köögitoolide värv ja muster

Materjal on vaid üks osa köögitoolide stiilist. Selleks, et toolid ülejäänud sisustusega klapiksid, tuleb mõelda veel ka värvile ja mustrile. Mis värvi on köögikapid? Aga köögilaud ning köögisaar? Arvesse võiks võtta ka põranda värvi ja seda, millised on erinevad köögimasinad.

Stiiliga sobivate toolide leidmine ei tähenda seda, et ilmtingimata peaks kasutama täpselt sama materjali, kattematerjali ja mustrit. Palkmajasse võivad väga hästi sobida ka stiilsed metalltoolid ning paneelmajakorterisse uhkete detailidega puittoolid. Kui on soov jätta muljet, et köögitoolid on osa komplektist, siis mustri ja materjali sobitamine köögisaarega, on kõige turvalisem valik.

Disain

Samast materjalist saab teha kümneid erineva disainiga toole. Alustades sellega, mitu jalga toolil on – üks, kolm või neli. Pjedestaali tüüpi modernse stiiliga köögitool on populaarne valik, sest nende kõrgust saab tihtipeale reguleerida, lubades sama tooli kasutada mitme erineva tasapinna juures.

Üks vanemaid toolitüüpe on kolme jalaga tool ning ka need on populaarseks valikuks, kuigi kõrgemate köögilettide jaoks ei pruugi leida kolme jalaga toole, mis oleksid ühtviisi nii kõrged, kui ka piisavalt stabiilsed.

Nelja jalaga tool on üks stabiilsemaid variante, kuid selline tool ei ole enamjaolt keerlev ning tooli kõrgust ei saa reguleerida. Kui aga eesmärgiks on koduse disaini juures klassikalise joone hoidmine, sobib nelja jalaga tool kõige paremini ning mängida saab materjali ja mustriga.

Kõige mugavamatel toolidel on olemas nii seljatugi kui ka käetoed. Ilma seljatoeta toolide eeliseks on aga see, et neid saab kergelt jalust ära liigutada – kasvõi köögisaarest eemale ulatuva eendi alla lükata, et vajadusel jälle välja tõmmata. Seljatoega tool võib toetada nii tervet selga, kui olla ka väike kumerus, mis on pigem disainiline lisa.

Nagu näha, on valik laiem, kui algul võiks arvata. Valituks osutunud köögitoolide stiilil on oluline roll – need peaksid sobima nii köögi kui ka ülejäänud ruumidega, et mitte kohatuna mõjuda.

 

Tutvu Kaup24.ee e-poe mööblivalikuga alloleval pildil klikkides

Suure köögitoolide valiku leiad alloleval pildil klõpsates

 

Kaup24.ee – säästa aega ja raha, telli internetist!