Puidust mööbel - puitmööbel

Puitmööbel – kuidas valida?

Hoolimata sellest, et tihtipeale sa ei jää küll selle juurde, siis eelarve on hea alus, mida silma pidada mööbli valimisel. Eelistades kvaliteeti ja unikaalset disaini, tekib kiusatus rohkem kulutada. Millegi meeldima hakates võid otsustada emotsioonide najal. Eelarve aga aitab sind tagasi “maa peale tuua”.

Kuidas aga valida puitmööblit?

Arvesta, kuhu sinu valitud puitmööbel paigutatakse. Igapäevaseks kasutuseks elutuppa puidust mööblit ostes peaks olema see vastupidav. Vali arukalt, sest uste ja sahtlite avamine saab igapäevaseks. Külalistetuppa mööbli ostmisel aga ei ole niivõrd tähtis praktiline pool ja vastupidavus. Seega valides igapäevaseks kasutuseks puitmööbli toodet, osta kallim ja kvaliteetsem toode.

Kaua plaanid antud eset kasutada?

Puidust mööbel elutoas, magamistoas või köögis on seal kaua. Isegi mitu pere generatsiooni. Sa võiksid kaaluda selleks suuremat eelarvet. Antud tubade mööbel tuleks valida hoolikalt ja pidada meeles pikaajalist vastupidavust. Lastetoa puitmööbel või beebi toa mööbel on seal aga lühiajalisemalt. Sa pead mööblit muutma vastavalt lapse kasvamisele. Lastemööbli puhul saad rohkem valida seda, mis sulle välimuse poolest meeldib.

Mis dekoratiivne stiil sulle meeldib?

Täispuidust mööbel on tehtud kas lehtpuudest või okaspuudest. Mõned puud on siledamad, teised rohkem teravate joontega/tekstuuriga. Küsi ostes täpsemalt, mis puidust mööbliga on tegemist ja uuri puidu eripärasid.Täpsemat informatsiooni puidu eripäradest leiab Home4you puidust ja täitspuidust mööbli õpetusest.

Näiteks õue valides (pildil Home4you aiapink) arvesta kliima ja toote vastupidavusega:
puidust aiapink