Maaküte

Palkmajade küte

Palkmajadesse ja teistesse eramajadesse sobib aastaringseks kütteks maaküte, mis tagab sooja kodu ja tarbevee. Maaküte on enamlevinud soojuspump suurematesse elumajadesse, kuna toodab kütteenergiat maapinda salvestunud soojusenergiast.
Unusta jahedad toad talvel ja palavad ruumid suvel – maasoojuspump hoiab sinu palkmaja külmal perioodil soojana ja jahutab palavatel suvepäevadel. Toome allolevalt välja peamised põhjused, miks eelistada just maakütet palkmajas.

Maakütte hind, paigaldus ja elektrikulu

Maaküte toob soojuse maapinnast. Maaküte on väga rahakotisõbralik ja keskkonnasäästlik küte, mis viib hoone küttekulud madalaks. Maakütet kasutatakse maasoojuspumpade kaudu – neid on Eestis paigaldatud juba enam kui 20 aastat. Selle ajaga on sellest saanud eestlaste poolt armastatud kütteliik.

Maaküte ja maasoojuspumbad tagavad küttekulude kokkuhoiu, see on ka põhjus, miks paljud soovivad maakütte paigaldust. Maakütte paigaldus on võimalik nii majadesse, büroodesse, tööstushoonetesse jne – peaaegu igale poole. Oluline on vaid see, et hoone ümber oleks piisavalt vaba maad, kust koguda soojust.

Maasoojuspumba paigaldus eeldab umbes 3,6 ruutmeetrit vaba pinda, et kütta umbes üheruutmeetrilist hoonet. Selle umbkaudse reegli põhjal saab arvestada, kui palju vaba pinda peab sul olema, et maaküte paigaldada.

Maasoojuspumba paigaldus eeldab professionaalset ja detailset projektijuhtimist ja nõustamist terve protsessi vältel – seetõttu vali kindlasti usaldusväärne maasoojuspumba edasimüüja, nt Bestair, kes on antud valdkonnas tegutsenud 15 aastat.

Soovituslik on soetada uued ja innovaatilised CTC maasoojuspumbad, mis teevad silmad ette enda nutika ja targa ülesehitusega teistele maasoojuspumpadele. Sellise uuendusliku maasoojuspumba hind jääb 3 400 – 6 000€ vahemikku. Maasoojuspumba hind koos paigaldusega sõltub seadme mudelist ja paigaldamisega kaasnevatest töödest. Umbkaudne maakütte paigalduse hind on 2 000 – 4 000€.