Puidust välimööbel

Täispuit aiamööbel – ideed ja kuidas valida

Kuigi paljudel inimestel on arvamus, et Eestis on kogu aeg kehv suusailm, mil ei tahaks ninagi välja pista, siis reaalselt on meil ilusa ilmaga päevi igal aastaajal ning siis oleks lausa patt kogu aeg toas olla. Need kel on kodus aed, võimalus minna suvilasse või maamajja, teavad omast käest, kuivõrd mõnus on õues olemist nautida. Mida rohkem õues aega veeta, seda olulisemaks muutub ka see, mis vahendeid selleks kasutada.

Puidust aiamööbel on viimasel osutunud ajal üha populaarsemaks valikuks, et garanteerida endale mõnus olemine ka siseruumidest väljas. See on ka täiesti loogiline samm, arvestades eeliseid, mis tulevad kaasa, kui valida täispuit aiamööbel: kindel kvaliteet, stiilne väljanägemine, võimalus sobitada iga stiili juurde ning kui regulaarselt korra-kaks aastas hoolt kanda, siis on puidust aiamööbel kauakestev.

Aga millest siis üldse alustada. Näiteks võib mõelda sellele, millise puidu kasuks otsustada. Akaatsia on loodussõbralik valik ja peab hästi vastu igasugustele ilmastikuoludele. Seedripuu kannatab väga hästi värvimist, nii et see võib sobida neile, kes soovivad, et aiamööbel ja muu maja toon-toonilt kokku sobiksid. Küpress suudab ka ilma viimistlemata ilmastikuoludega rindu pista ning aastaaja vaheldudes see puit peaaegu ei paisugi, mis tähendab et pragude teke on nii minimaalne, kui võimalik. Tiikpuu on veel üks puu, mis sobib välioludesse peaaegu ideaalselt – ei kõdune nii kergelt, tõrjub vett, ei paisu ning vananedes muutub pigem ilusamaks. Ning need on üksnes mõned valikud, millele võib juurde lisada ka kodumaiseid puuliike, alustades tammest ja männist.

Puidust õuemööbel

Pink – lamamistool WOODY (kategoorias lamamistoolid)

Nagu näha, siis ainuüksi õige puidu valimine võib olla paras peavalu, arvestamata siis veel ka välimust, hinda ja milline viimistlus millisele puidule sobib. Selle asemel, et ise täiesti nullist uurimist alustada, võib muidugi ringi vaadata näiteks Hansaposti veebilehel aiamööbel ja terassimööbel kategoorias, kust leiab rohkelt erinevat aiamööblit juba kasutusvalmil kujul ja kindlasti on seal sobiv variant igale maitsele.

Kellele on siiski veidi harjumatu mõte, et mööbel on ka aias ning ei oska siiski kuskilt pihta hakata, siis tasub ringi vaadata veebilehel aiamoobel.ee kust leiab viiteid nii sellele, kuidas see õige aiamööbel siis valida, kui näiteks ka sellele, kuidas ise üks liivakast valmis ehitada. Sealt saab hea pildi ka sellest, et aiamööbel on rohkemat, kui üksnes diivan, tugitoolid ja toolid. Vaid näiteks aiapink, mille saab paigutada oma lemmikpõõsaste alla. Või siis kiik, mille peal on mõnus istuda ja puhata nii pere noorimatel kui ka vanimatel liikmetel. Raudkindel on muidugi see, et olenemata mööblieseme valikust on puidust aiamööbel sobilik igasse aeda.

Ning kuigi täispuit aiamööbel ei ole kõige hooldusvabam, ega odavam valik aga kui regulaarselt mööbli eest hoolitseda, siis kestab puidust aiamööbel aastaid ning investeering tasub kindlasti ära.