Täispuidust kirjutuslauad

Kodukontori üks olulisemaid mööbliesemeid on kirjutuslaud ehk arvutilaud, mis võimaldab mugavalt tööd teha või arvutis surfata, ilma, et peaksid arvutiga diivanil istudes oma seljale haiget tegema. Kuigi materjalide hulgas on mitmeid valikuid, alates metallist kuni klaasini, on kõige populaarsemad puidust arvutilauad, mille võluv välimus ja aegumatu šarm ei jäta kedagi külmaks.

Kui soovid oma kodukontorit kaunistada praktilise ja stiilse kirjutuslauaga ning su eelistuseks on puidust kirjutuslaud, on vaja teha valik: kas osta täispuidust kirjutuslaud või keemiliselt töödeldud puitmassist laud. Esimene variant on vallutanud paljude südamed mitme olulise eelise tõttu.

Miks eelistada täispuidust kirjutuslauda?

Täispuidust kirjutuslaudade vankumatu eelis on kvaliteet. On põhjus, miks täispuidust mööblile viidatakse kui aegumatule mööblile – täispuidust tooted peavad ajahambale vastu tunduvalt paremini kui mitmed keemiliselt töödeldud puitmaterjalid ning seetõttu tasub eelistada täispuidust lauda just siis, kui su eesmärgiks on kaunistada kontorit pikka aega vastu pidava kirjutuslauaga.

Täispuidust kirjutuslaudade vastupidavuse saladus seisneb naturaalses olemuses. Kuna enamjaolt pole taolised puidust arvutilauad eriti tugevalt töödeldud, on võimalik laua välimust aja jooksul taastada ning säilitada sama ilusana ka mitmekümne aasta vältel. Keemiliselt töödeldud arvutilaudadega ei pruugi nii hästi õnneks minna. Seetõttu ei pea kartma, et kõrgema hinnaga täispuidust kirjutuslaud aja jooksul loomuliku kulumise tõttu koledaks muutub – laud vajab aeg-ajalt üksnes kerget hooldust ning näeb välja täpselt sama ilus kui ostmise hetkel.

Väheoluline asjaolu ei ole ka keskkonnasõbralikkus. Puidust kirjutuslaud on loodussõbralik, samas kui plastikmaterjalid ja vineerid on keemiliselt töödeldud. Täispuidust kirjutuslaud on naturaalne ning valmistatud võimalikult väheseid kemikaale kasutades, mistõttu on puidust lauad tunduvalt keskkonnasõbralikumad ja jätkusuutlikud.

Mida silmas pidada täispuidust kirjutuslaua valimisel?

Täispuidust kirjutuslaua valimisel on kõige olulisem leida sobivast materjalist laud. Eelistatuim materjal on tamm, mille vastupidavus on lausa legendaarne. Tamm on väga kõva ja tugeva struktuuriga, seega on tammepuidust mööbel kindel valik, tagades eluaegse rahulolu. Kodukontori tarbeks sobib hästi ka pöögist või kasest puitmööbel – mõlemad on mitmekülgsed ning ilusa välimusega.

kirjutuslaud - kirjutuslauad

Täispuidust lauad on tihti raskemad kui keemiliselt töödeldud massidest valmistatud lauad. Kui sa otsid kirjutuslauda, mida poleks ülemäära raske ringi liigutada, siis tasuks valida disain, mis on kergema joonega nagu näiteks MARTE 2 sahtliga kirjutuslaua mudel.

Kuigi valmistatud tammest, on delikaatse minimalistliku disainiga laud tunduvalt kergem kui mõni antiikstiilis toekas täispuidust kirjutuslaud.

Tänapäeval on enamus meie olulistest dokumentidest kolinud küll arvutisse, kuid sahtliruumi vajalikkuses ei tohiks kahelda. Kirjutuslaua valimisel on soovitatav valida laud, millel on sahtlid nagu STOCKHOLM sahtliga mudelil. Kompaktselt nurgas paiknevad sahtlid on piisavad, et mahutada sahtlis võtmeid, telefonilaadijat või muud tarvilikku. Paar väikest sahtlit on enam kui küll – nii näeb kirjutuslaud endiselt kaasaegne välja ning pole kaalult väga raske, mistõttu on mugav lauda ümber paigutada oma äranägemise järgi.
Kvaliteetse kirjutuslaua sahtlisiinid peaksid olema metallist, tagamaks sujuvuse. Puitsiinid võivad aja jooksul muutuda „nüriks“ ning takerduda. Seetõttu tasuks uurida sahtlite ligureid ning veenduda, et kinnitusdetailid on metallist.

Puidust kirjutuslaud - kirjutuslauad

Täispuidust kirjutuslaua valimisel ei saa mööda panna – ükskõik, milline poleks ka disaini- või värvieelistus, täispuidust kirjutuslaud on pikaajaline investeering. Mitmekülgsed disainid tagavad, et õige kirjutuslaua leiab nii modernse korteri kui ka looduslähedase maakodu jaoks – loodussõbralik puidust kirjutuslaud ei vea alt kedagi!

Rohkem tooteid leiate Home4you kirjutuslauad kategooriast.