Puitmaterjalist kapid on parimaks panipaigaks esikus

Esik on üks nendest ruumidest, millel on tihe kasutus igas kodus. Vahet pole, kas tuled koju või lähed ära, esikust lähed läbi nii või naa.

Lisaks sellele on samast tihtipeale läbipääs ka teistesse tubadesse, nii et esiku asjadest täiskuhjamine võib natuke silma riivata.

Kuidas aga asjade segaduses kord majja tuua ning missugused panipaigad esikusse tekitada?

Esikukapp on lihtne ja kindel valik

Esikukapp võiks olla esimene asi, millele mõelda. Reeglina on esikukapid jaotatud kaheks või isegi kolmeks osaks. Kindlasti on seal olemas stange või nagid, millele saab riputada üleriided. Lisaks ka riiulid, kuhu saab panna näiteks kindad ja mütsid ja lisaks siis jalatsiriiulid, kuhu saab mitte jalga minevad jalatsid eest ära tõsta.

Vastavalt enda vajadustele saab valida, milline mainitud osadest võiks mahutada rohkem ja milline vähem.

Kas elutuppa või esikusse, isegi väiksemat sorti kapid koju võivad suureks abiliseks osutuda ning neid leiab e-poest Kaup24.ee suures valikus. Eriti kitsas koridoris ära unusta seda, et hingedega kapiuste asemel võiks kasutada liuguksi, mis aitavad ruumi kokku hoida ning ei blokeeri kasutamise ajal kogu koridori.

Veel üks hea valik on mööbliesemena kummut. Sahtlitega kummutisse saab ära mahutada nii sallid, mütsid, kindad kui ka palju muud, mida ei tahaks pidevalt pilgu all hoida, kuid millel võiks olla oma kindel koht.

Kui kummutil on alumises osas olemas riiulid, saab sinna jalanõusid panna ning igal juhul on kummutipealne mugav koht võtmete, peenraha, rahakoti või teiste asjade hoidmiseks, mida on vaja välja minnes kiirelt kaasa haarata.

Eriline lahendus erilistesse koridoridesse

Mõnikord on esikud aga eriti keerulise disainiga ning täismõõdus kummuti või esikukapi äramahutamine osutub liiga keeruliseks. Õnneks on teisigi lahendusi, tuleb vaid oma esikus avatud silmadega ringi vaadata.

Kui koridoris on trepp, oleks tark mõte võtta kasutusele trepialune lisaruum. Sinna saab osavalt ladustada väga palju hooajatarbeid. Sorteerimiseks tõsta lihtsalt kõik välja ning sorteeri asjad – mis jääb ning mis ei jää.

Sellisesse panipaika on võimalik paigutada ka riiuleid, mis võimaldavad iga vaba sentimeetri ära kasutada.

Seinale kinnitatud nagid on loogiliseks lahenduseks ning kindlasti aitavad need ruumi kokku hoida.

Samm edasi on see, kui võtad kasutusele ka nagidest üles ja allapoole jääva vaba ruumi.

Nii üles kui alla saab paigutada riiulid või kapid ning panipaigad on tekkinud kui võluväel. Kasutusele võib võtta ka laealuse ruumi, paigutades näiteks ukseavade kohale riiulid. See on küll liiga kõrge igapäevaselt kasutatavate asjade hoidmiseks, kuid hooajaliste riiete ja tarvikute hoiustamiseks suurepärane variant.

Lisaks laealusele kaalu ka istumisalust

Kui sinu jaoks on oluline koridoris istumisvõimaluse olemasolu, võib ka selle enda kasuks tööle panna. Paljud madalad esikukapid ongi mõeldud selleks, et neile ka istuda ning on vastavalt toestatud.

Kaaluda võib ottomani soetamist, kus panipaigale ligipääs käib kaane tõstmise abil. Kui ei taha eraldi kallist mööblieset osta, soeta vähemalt paar korvi ning hoia neid tooli või pingi all.

Esikusse panipaikade tekitamine on lihtne siis, kui on standardse planeeringuga kodu ning ruumi piisavalt. Väiksemate ruumide võib panipaikade loomine tõeline väljakutse olla, ent kindlasti ei ole see ületamatu.

Esikukapp, kummut, targalt valitud mööbel või ka lihtsalt tark riiulite paigutus on lahenduseks igas kodus. Kaup24.ee mööblivalikust leiad kindlasti sobivaimad.