Puitfermid

Puitfermid – 5 põhjust miks eelistada sariklahendusele

Maja ehituse juures on kindlasti üks kõige olulisemaid elemente just katuse struktuur – erinevate lahenduste vahel valimine, ehitus ning selle paigaldamine. Kui traditsiooniliselt on katusestruktuure ehitatud sariklahenduse meetodil, siis täna toome välja hoopis ühe innovaatilisema ja kasutajasõbralikuma lahenduse – puitfermid. Puitfermid on juba eelnevalt tootja poolt valmis ehitatud puidust struktuurid, mis tuuakse ehitusplatsile vaid paigalduseks. See on suurepärane alternatiiv ressursisäästlikku ehitamist hindavale tellijale. Selles artiklis toome välja 5 põhjust, miks katusestruktuuride valimisel minna just puitfermide teed.

5 Põhjust miks eelistada puitfermi

1. Puitfermide hind on soodsam kui sarika paigaldus.
2. Fermide struktuur toimetatakse ehitusplatsile valmis ehitatuna. Mis tähendab, et platsile jääb vähem ehitusprahti ning kogu protsess tekitab vähem müra.
3. Sarikate paigaldus võtab kaua aega, seevastu on fermid küllaltki kiiresti paigaldatavad.
4. Kui aga minna sarikate lahendusega, võib hilisemalt tekkida suuri probleeme sisemiste seinte ümber planeerimisel.
5. Ehitusplatsil võtab puitferm koos transpordi, hoiustamise ja paigaldusega vähem palju vähem ruumi. Ehitusplats jääb puhtamaks ning kompaktsemaks.

Puitferm vs Sarikkatus

 

Sariklahenduse plussid

Kui puitfermidel ja nende kasutusel on palju plusse, siis kindlasti leidub neid ka sariklahendusel. Nimelt soovitatakse kasutada just sariklahendust kui hoone on väiksem kui 6 meetrit. Suuremate mõõtudega projekt vajaks juba sisemisi kandvaid seinu ning see omakorda suurendaks ehituskulu.

fermid

 

Kvaliteedikontroll

Samuti tasub alati meeles pidada, et tööde teostamist tehakse mõnevõrra kõikuva kvaliteediga. Selleks on alati kasulik teha eelnevalt uurimustööd, et olla kindel lõpptulemuse rahulolus. Tootjaid leidub internetis vägagi palju, kuid professionaalseid firmasid, kes saavad tõelist kvaliteeti tagada leidub kahjuks pisut vähem. Kindlasti tasub alati uurida tootjate tausta, ajalugu ning portfooliot. Väga oluline on ka suhtluse stiil kliendiga, tootmiskogemus ja kasutatavad materjalid ning seadmed. Kõike seda on eelnevalt küllaltki raske välja selgitada. Valimise protsessi on lihtsustanud aga kindla sertifikaadi väljastamine. Nimelt kontrollitakse sertifikaati välja andes tegija kvaliteeti kogu spektri ulatuses. Kõige lihtsam moodus leida usaldusväärne firma on kontrollida üle, et kas teie poolt valitud ettevõte on sertifitseeritud.

Iga projekt on erinev ja alati tasub kaaluda kõiki variante, et leida just omale see sobilik. Loodame, et sellest artiklist andsime teile uusi mõtteid ja ideid oma unistuste kodu rajamisel.